התפרצות תוכנת הכופר Lockey

כפי שעשינו בעבר – נעשה זאת שוב גם היום ונתריע בפניכם על וירוס חדש שהתחיל להסתובב לאחרונה. לפי הודעת Eset מדובר בתוכנת כופר שמצפינה את הקבצים במחשב ומבקשת תשלום עבור מפתח ההצפנה (תשלום של כ-0.5 ביטקויין = כ-800 ₪). בניגוד לתוכנת הכופר המוכרת "ביטלוקר" שהופצה דרך הודעת מייל עם קובץ פקס מצורף - כאן מדובר בהודעת מייל עם קבצי וורד ואקסל (דבר שהיה נפוץ בשנות ה-90 המאוחרות). דוגמא למייל (באדיבות ESET):

לאחר השלמת 3 השלבים בהדבקת המחשב בתוכנת הכופר (המתחילים ברגע הורדת הקובץ למחשב על ידי המשתמש) – הנוזקה משמידה את עצמה ואת כל הרכיבים שלה על מנת להקשות על חברות האנטי וירוס להבין את דרך הפעולה שלה. דבר זה מבטיח קשיים רבים בדרך למציאת פתרון מיידי להעלמת הוירוס מבלי שיגרם נזק למחשב. המלצותינו הם כרגיל: 1. אל תפתחו מייל מאנשים שאינכם מכירים ובמיוחד אם הכותרת מאוד אטרקטיבית ומעניינת! הרי זו כל המטרה – לפתות אתכם להיכנס. 2. במידה ובכל זאת נכנסתם למייל ובפנים יש קובץ מצורף – אל תורידו אותו למחשב. כן, למרות שזה ממש מעניין. 3. דאגו לגיבויים תקינים לכל החומרים החשובים לכם. לכל מקרה שלא יהיה..

אנחנו כאן, לכל מקרה שלא יהיה.

#LOCKEY #וירוסLOCKEY #אזהרהוירוסחדש #מהזהLOCKEY #מייללאמזוהה #מיילעםוירוס #למהמגבים #גיבויים #תוכנתכופר #ביטלוקר #קובץפקסבמייל

פוסטים קשורים

הצג הכול
חוסכים לך כסף

הנחה מיוחדת למנויים שלנו: 5% על חומרה ו-10% על תוכנה

רק מייל אחד בחודש

אזהרות על וירוסים חדשים ועדכונים חשובים

מאמרים מומלצים