מדריך: יתרונות וחסרונות לדיסק SSD

SSD (או – Solid state drive) הוא אמצעי לאיחסון מידע. דיסקים אלו אמורים להחליף בבוא העת את הדיסקים הקשיחים המגנטים הנפוצים כיום בשוק. אנחנו ממליצים ללקוחותינו שמבקשים לרכוש מחשב נייח להוסיף דיסק SSD כדי לשפר את מהירות המחשב וביצועיו, אך חשוב גם להבין מה הם החסרונות והיתרונות של דיסק זה, ולכן הכנו רשימה שאולי תסייע לחלקכם בעת קבלת החלטה לרכישת מחשב חדש: יתרונות: - מהירויות קריאה וכתיבה גבוהות בהרבה משל כונן קשיח - יתרון זה מאפשר למערכת להפעיל תוכנות (בינהן גם מערכת ההפעלה עצמה) במהירות מירבית ושליפת הנתונים נעשית דרכו בקלות ובזריזות. ההסבר לכך הוא שבדיסקים קשיחים מגנטיים קיים ראש קריאה/כתיבה שתפקידו לחפש את המידע הרצוי על ידי סיבוב הדיסק עד הגעת הראש לנקודה הרצויה המכילה את המידע. ל-SSD אין ראש קריאה/כתיבה וכך נחסך זמן המתנה רב. - צריכת הספק נמוכה יותר. כתוצאה מהצריכה הנמוכה – פיזור חום נמוך יותר. - עמידות טובה יותר בזעזועים וטלטולים. כתוצאה מהעמידות הגבוהה– חלקי המחשב הנוספים אינם מושפעים ונפגעים מכל טלטול. -פעולה שקטה לחלוטין – אין חלקים נעים בתוכו, מה שמוסיף לאמינותו. - משקל פיזי קל חסרון עיקרי : - מחיר גבוה יחסית לדיסקים קשיחים רגילים. - בעת קריסת דיסק זה – שחזור הנתונים ממנו יהיה מורכב יותר וגם יקר יותר.

לסיכום - אנחנו ממליצים בחום לכל הרוכשים מחשב נייח חדש – להוסיף דיסק SSD לרשימת החומרה הנדרשת. ההמלצה שלנו היא להתקין על ה-SSD את מערכת ההפעלה והיישומים הנדרשים להפעלה, ואת החומר לאחסן על הדיסק הקשיח המגנטי. כך אתם מרוויחים גם את המהירות וגם את המקום לאיחסון וכל זאת בתקציב לא יקר!

#יתרונותSSD #מהזהSSD #חסרונותSSD #יתרונותוחסרונותSSD #יתרונותלדיסקSSD #SSDמומלץ #דיסקSSDבמחשב #מחירSSD #האםמומלץדיסקSSD #דיסקSSDבנימינה #דיסקSSDהמלצה #SSDבמחשבנייח

פוסטים קשורים

הצג הכול
חוסכים לך כסף

הנחה מיוחדת למנויים שלנו: 5% על חומרה ו-10% על תוכנה

רק מייל אחד בחודש

אזהרות על וירוסים חדשים ועדכונים חשובים

מאמרים מומלצים
מאמרים אחרונים