המדריך לחיבור אל פסק למחשב

הגשמים האחרונים ומכות הברקים שפוקדות את האיזור שלנו כל הזמן, מזכירים לכל הלקוחות שלנו שבשביל לשמור על המחשב תקין כדאי ורצוי לחבר את המחשב לאל פסק. אז איך עושים את זה? ומה מחברים לאן?

הנה הסבר בתמונות:

* הערה קטנה לפני שנתחיל: חשוב לנו להסביר את ההיגיון שעומד מאחורי אל פסק. אל פסק הוא בעצם מה שמספק חשמל למחשב. מהרגע שיתבצע חיבור בין אל פסק למחשב - הוא זה שיהיה אחראי על המתח במחשב וכך תמנע פגיעה במחשב כשיש נפילת מתח (האל פסק יספוג את המכה ולא המחשב עצמו שהרבה יותר רגיש). עכשיו אפשר להתחיל :-)

1. תכירו את הכבלים שיעזרו לכם לחבר את האל פסק: 2 כבלי מתח (העליונים) ועוד כבל תקשורת.

2. כך נראה אל פסק בחלקו האחורי. בעיגול האדום תוכלו לראות את החיבור בין האל פסק לחשמל. הכבל שמתחבר לכאן הוא אותו הכבל שמחבר בין המחשב לחשמל אז - נתקו את הכבל מהמחשב וחברו אותו לאל פסק.

3. עכשיו שהאל פסק מחובר לחשמל - צריך לחבר את המחשב. בעזרת הכבלים שהגיעו בקופסא - חברו עם כבל אחד את המחשב (חיבור אחד באל פסק וחיבור שני במחשב עצמו) ועם הכבל הנוסף תוכלו לחבר מסך (שימו לב שרק מסכים בלי ספק חיצוני יכולים להתחבר). אם יש לכם עוד ציוד היקפי שתרצו לחבר לאל פסק כמו ראוטר, רמקולים או כל דבר אחר - אפשר לקנות מפצל חשמל שמתחבר לאל פסק באותו החיבור בדיוק אבל בצידו השני יש שקעי חשמל רגילים (אפשר להשיג אצלנו).

4. המטרה העיקרית של אל פסק היא למנוע מצב של כיבוי המחשב בבית אחת ופגיעה בחומרה של המחשב ו/או בחומר שבדיוק עבדתם עליו. כשהמחשב מחובר לאל פסק ויש נפילת מתח - הסוללה של האל פסק ממשיכה לספק חשמל למחשב, מה שנותן לכם כ-10 דקות לסגור את המחשב כמו שצריך ולשמור דברים בעבודה לפני הכיבוי. השאלה היא מה קורה אם אתם לא בבית או לא באיזור? בדיוק בשביל זה יש את החיבור לכבל התקשורת (מוקף בעיגול) אותו מחברים באמצעות USB למחשב. באתר יצרן של האל פסק תוכלו למצוא קישור להורדת תוכנה ייעודית שבעזרתה תוכלו להגדיר זמן כיבוי למחשב לאחר נפילת מתח. למשל - 5 דקות מרגע נפילת המתח התוכנה תכבה את המחשב בצורה תקינה.

5. עכשיו כל מה שנשאר זה להבין מה נורות החיווי אומרות. אז הנה מקרא בשבילכם: נורה מס' 1 - דלוקה כל הזמן. היא מסמנת לנו שהמחשב מחובר כמו שצריך, שהאל פסק מקבל את המתח שהוא זקוק לו ושהכל תקין. נורה מס' 2 - תדלק רק כשתהייה הפסקת חשמל. היא מסמנת לנו שהמתח למחשב יוצא כרגע מהאל פסק. רוב הסיכויים שכשהנורה הזו תדלק - יתחילו גם צפצופים. כל אלו סימנים לזה שכרגע אין חשמל ושעליכם לכבות את המחשב מיידית. נורה מס' 3 - תדלק כדי להצביע על תקלה באל פסק. צריך לבדוק אותו ולראות מה לעבוד.

יש לכם עוד שאלות? משהו לא ברור?

כתבו לנו ונשמח לתקן לטובת כולם.

#אלפסק #חיבוראלפסק #אלפסקמומלץ #איךלחבראלפסק #איךלחבראלפסקלמחשב #אלפסקבמחשב #מדריךאלפסק #מדריךאלפסק #אפרסקמחשבים #מדריךאיךלשמורעלהמחשב #אלפסק

פוסטים קשורים

הצג הכול
חוסכים לך כסף

הנחה מיוחדת למנויים שלנו: 5% על חומרה ו-10% על תוכנה

רק מייל אחד בחודש

אזהרות על וירוסים חדשים ועדכונים חשובים

מאמרים מומלצים
מאמרים אחרונים