למה גוגל רוצה לחסום פרסומות?

פרסומים חמים מספרים שגוגל החליטה להוסיף חוסם פרסומות לדפדפן שלה (כרום). למה היא החליטה לעשות צעד שעלול לפגוע בהכנסות שלה מפרסומות? ולמה זה בכלל לא מוזר? הכל כאן.

כשהמסך כולו מכוסה פרסומת

אתם בטח יודעים כמה זה מתסכל כשקופץ חלון פופ-אפ שתופס את כל המסך או פרסומת שאי אפשר להעביר מבלי להיכנס לאיזה שהוא אתר. את רוב ה"תופעות" האלו אפשר לפתור בעזרת תוספים של חוסמי פרסומות שמנטרלים כל פרסומת אפשרית ומחזירים למשתמש את חווית השימוש.

חוסמי הפרסומות שקיימים היום בשוק פוגעים בהכנסות של גוגל ויש שמועות שהיא אפילו משלמת להם לא מעט כסף כדי להיכלל ברשימת הפרסומות המותרות. כדי לקחת את השליטה לידיים שלה, גוגל החליטה ליצור תוסף חוסם פרסומות משלה כשהמטרה היא להגדיר מה היא פרסומת טובה, מה היא פרסומת רעה, ולקנוס בעלי אתרים עם פרסומות רעות.

פרסומות רעות יכולות להיראות כפופ-אפ שתופס את כל המסך, מסך שמסתיר סרטון עד לסיום שעון העצר, מודעות עם סאונד שמופעל אוטומטית ועוד דברים מציקים שבטח כולכם מכירים. את כל אלו קבעה הקואליציה לפרסומות טובות.

מה גוגל תרוויח מזה?

הרבה אנשים הרימו גבה לנוכח המהלך הזה (שעדיין לא פורסם באופן רשמית) אבל האמת היא שהוא מאוד הגיוני, מתבקש וגוגל מרוויחה ממנו לא מעט. שלושת הדברים העיקריים הם:

  • שימוש מובטח ב-Adsense, מערכת הפרסומות של גוגל, כי כך יובטח להם שהפרסומת באמת תוצג למשתמש.

  • קידום גבוה יותר בתוצאות החיפוש. לפי הפרסומים, בעלי אתרים שיעמדו בדרישות של פרסומות טובות יקודמו יותר גבוה בחיפוש של גוגל. זה ייצר תלות יותר גדולה של האתרים בגוגל ובחוקים שלה.

  • שליטה, שליטה ושליטה. גוגל היא מונופול ענק בכל מה שקשור למנועי חיפוש וכאחת כזו - היא עושה כל מה שצריך כדי לא לתת את הכח לחוסמי הפרסומות ולהשאיר את השליטה בידיים שלה.

מקורות כתבה: גיקטיים, TGSPOT, THE WALL STREET JOURNAL

#GOOGLE #ADBLOCK #juxoprxunu #uxfruokdudk #תוסףלכרוםחוסםפרסומוץ #גוגלחוסםפרסומות #כרוםחוסםפרסומות

פוסטים קשורים

הצג הכול
חוסכים לך כסף

הנחה מיוחדת למנויים שלנו: 5% על חומרה ו-10% על תוכנה

רק מייל אחד בחודש

אזהרות על וירוסים חדשים ועדכונים חשובים

מאמרים מומלצים
מאמרים אחרונים