המחשב שלכם יכול לשמור על כדור הארץ

ב-22 לחודש העולם חגג את יום כדור הארץ. ביום הזה מעלים בכל העולם את המודעות להשפעה שלנו על איכות הסביבה ודרכה על גורלנו וגורל הדורות הבאים. יש כל מיני אירועים מיוחדים ביניהם כיבוי אורות לשעה אחת, טקס הגלובוס הירוק ועוד.

איך זה קשור למחשבים?

ברור מאליו הוא שבכל המחשבים שבעולם יש חשמל וחשמל זה אנרגיה. אותה האנרגיה, שאנחנו משתמשים בה כמובן מאליו, היא אחד מהגורמים המזהמים בכדור הארץ. אז איך המחשב שלכם יכול לחסוך בחשמל ומה הרכיבים שאפשר להחליף כדי להשפיע לטובה על איכות הסביבה?

הנה 4 דברים פרקטיים וקלים שכל אחד מאיתנו יכול לעשות בהשקעה מינימלית:

  1. החליפו את הדיסק הקשיח ל- SSD אם עדיין לא שמעתם על הדיסקים החדשים והיתרונות המעולים שלהם אז על רגל אחת נגיד שמעבר למהירות האדירה שלהם, ההפעלה השקטה והאמינות לאורך שנים - אלו דיסקים חסכוניים בחשמל. במחשבים ניידים זה מתבטא בזמן סוללה ארוך יותר ובנייחים זה מתבטא במחשבים עם סכנת התחממות נמוכה יותר. הסימן הכי מוכר להתחממות מחשב זה הרעש המעצבן של המאוורר. כשמאוורר של מחשב נכנס לפעולה לעיתים קרובות או גרוע מזה - כשהוא עובד כל הזמן, זה סימן שצריכת החשמל גבוהה ממה שהיא אמורה להיות בדרך כלל. זה יכול לקרות מכל מיני תקלות אבל בשורה התחתונה - דיסק SSD חוסך בחשמל. ובלי קשר, זו חווית שימוש אחרת לחלוטין! אנחנו ממליצים בחום. הנה סרטון שהכנו על ההבדלים:

  1. תוותרו על הגרוטאה שאתם עובדים איתה החזקתם פעם רכב ישן? תחזוקה של רכב זקן עולה הרבה יותר כסף מתחזוקה של רכב חדש: הוא צורך יותר שמן, יותר חלקים מתקלקלים בו וכנראה שיש בו יותר זיהום אוויר כי האגזוז כבר מג'עג'ע והשמן נשרף כמו מים. או ההפך... כנ"ל לגביי מחשב. המחשב שלכם שחגג לא מזמן 10 שנים הוא לא רק איטי וישן אלא גם זולל אנרגיה לא קטן. המעבדים הישנים היו הרבה פחות חסכוניים מאלו הנוכחיים, הזכרונות צורכים הספקים קטנים יותר ועוד. אז יש לכם מחשב ישן? הגיע הזמן להתחדש ולעזור לעולם.

  1. מחשבים יודעים לכבות את עצמם לבד - תשתמשו בזה! תחשבו על כמות הפעמים שקמתם מהמחשב בפתאומיות ושכחתם לחזור אליו או שהגעתם בחזרה אחרי כמה שעות טובות. לא חבל שהמחשב עובד בכל הזמן הזה? בדיוק בשביל זה יש בכל מחשב 2 אפשרויות לחסכון בחשמל: 1 - כיבוי מסך 2- כניסה למצב שינה עוד לא הגדרתם את המצבים האלו במחשב שלכם? כנסו ללוח הבקרה, בחרו ב-"אפשרויות צריכת חשמל" והגדירו. העולם אומר לכם תודה.

  2. מסכי LED חוסכים משמעותית בצריכת החשמל זוכרים את המסכים הענקיים של פעם שהיו בגודל חצי חדר? מידי פעם יוצא לנו להיתקל במסכים כאלו עד היום אצל לקוחות ולאו דווקא כפריט אספנות. המסכים האלו נקראים CRT ומבחינת צריכת חשמל הם הכי זללניים שיש. אחריהם הגיעו מסכי LCD והיום יש LED ופלזמות. מה שבאמת אמור לעניין אתכם זה שמסכי LED יותר חסכוניים בחשמל ב- 40% מכל קודמיהם! אז, איזה מסך יש לכם בבית? אולי הגיע הזמן להחליף.

אין ספק שצריכת חשמל זה לא מסוג הדברים שעוברים לנו בראש כל הזמן אז אנחנו מקווים שנתנו לכם בוסט של אנרגיה כדי לשמור על העולם. זה לגמרי שווה את זה!

#יוםכדורהארץ #חסכוןבחשמלמחשבים #מחשבחסכוניבחשמל #מחשבחשמל #צריכתחשמלמחשבים #מחשבשצורךמעטחשמל #איךלשמורעלכדורהארץ

חוסכים לך כסף

הנחה מיוחדת למנויים שלנו: 5% על חומרה ו-10% על תוכנה

רק מייל אחד בחודש

אזהרות על וירוסים חדשים ועדכונים חשובים

מאמרים מומלצים
מאמרים אחרונים